Dźwiękowe sesje relaksacyjno-medytacyjne dla kobiet

„Nigdzie nie znajdę spokoju, jeśli
najpierw nie znajdę go w sobie”

Wyciszenie jest początkiem Twojej najlepszej podróży, do której chciałabym Ciebie z serca zaprosić. 

Sesja dźwiękowo-medytacyjna znana również jako kąpiel w dźwiękach, czy masaż dźwiękiem.  Sesja taka z terapeutycznym dźwiękiem mis kryształowych i gongu to w dzisiejszym świecie, jeden z najlepszych sposobów na zatrzymanie się, wyciszenie i głębokie odprężenie. W przebodźcowanej rzeczywistości pełnej pośpiechu i stresu, taka sesja pomaga przywrócić spokój i harmonię w organizmie, a co za tym idzie radość życia. 

Dźwięk mis kryształowych i gongu pomaga w osiągnięciu stanów medytacyjnych i jest uważany za jedno z potężniejszych narzędzi, służących do relaksacji, uwolnienia stresu, zwiększenia energii, poprawy nastroju, co niewątpliwie wpływa na zdrowienie ciała i przywrócenie harmonii. 

 • Czy Twój organizm od dawna doprasza się zatrzymania w ciągłym pośpiechu i daje Ci znaki, że potrzebuje głębokiego oddechu?
 • Masz trudności z zasypianiem? 
 • Potrzebujesz głębokiej regeneracji i spokoju dla siebie? 
 • Może COŚ domaga się uwagi, a odpowiedź możesz znaleźć tylko wyciszając swój gadatliwy umysł i kontaktując się z sobą na głębszym poziomie.
"Ego mówi, wszystko się ułoży wówczas znajdę spokój. Serce mówi, znajdź spokój i wszystko się ułoży"

Dźwięk ma ogromny wpływ na ludzki organizm, oddziałuje na niego na wiele sposobów. Muzyka i śpiew towarzyszą ludzkości od zarania dziejów i w każdej kulturze. Dźwięk może wywoływać emocje, wpływać na nastrój i zdrowie. Tak jak długotrwałe narażenie na hałas lub niekorzystne dźwięki może prowadzić do problemów ze słuchem, stresu, rozdrażnienia, bezsenności i innych zdrowotnych problemów, tak relaksujące dźwięki mogą pomóc w redukcji stresu, uspokojeniu emocji, poprawie snu i poprawie ogólnego stanu zdrowia. Dźwięk działa poprzez drgania i swobodnie przenika do płynów ustrojowych, tkanek, narządów oraz kości. Zastosowanie harmonijnych dźwięków, takich jak dźwięki mis i gongów, może przyczynić się do odprężenia umysłu, relaksu ciała i uspokojenia emocji.

Spotkanie z muzyką relaksacyjną i brzmieniem instrumentów z grupy idiofonów: mis kryształowych, tybetańskich i gongu to podróż w głąb siebie. Tam możesz znaleźć odpowiedź na dawno nurtujące Cię pytania. 

Podróż ta zaowocuje:

 1. Zmniejszeniem napięcia i stresu
 2. Wyciszeniem
 3. Poprawą jakości snu, co jest kluczowe dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.
 4. Uspokojeniem emocji, co wpływa na równowagę emocjonalną.
 5. Poprawą koncentracji i kreatywności, co jest korzystne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
 6. Spowolnieniu oddechu, co jest kluczowe przy osiąganiu wyciszenia i spokoju.
 7. Zatrzymaniu gonitwy myśli 
 8. Zrelaksowaniu i zharmonizowaniu umysły i ciała
 9. Poczucia siebie na głębszym poziomie, przez co możesz otrzymać odpowiedzi na dawno nurtujące Cię pytania.
 10. Poprawą pamięci.
 11. Wzmocnieniem uważności.
 12. Uwolnienie się od tego, co już Ci nie służy,

 W czasie takiej sesji relaksacyjnej mogą pojawić się wspomnieniaemocje i ważne jest, aby ich nie trzymać, ale pozwolić sobie je przeżyć i puścić…

Dźwięk ten i jego wibracje zmieniają częstotliwość fal mózgowych. Fale te są klasyfikowane według częstotliwości: gamma, beta, alpha, theta i delta. 

Fale beta są emitowane podczas czynności takich jak analizowanie i przetwarzanie informacji, są niezbędne dla logicznego myślenia. Sprzyjają skupieniu i przeżywaniu emocji.  Zbyt wiele fal beta może skutkować odczuwaniem lęku i stresu. (częstotliwość 12-33 hz)  

Fale alpha są emitowane podczas czujnego i głębokiego relaksu. Sprzyjają kreatywności, przynoszą inspirację. Zbyt mała ilość emitowanych fal alfa powoduje obniżenie nastroju i braku motywacji.   (7-12hz)

Fale theta (4-8 hz) – spokój i kreatywność. Są emitowane podczas snu, medytacji, marzeń sennych i dostępu do podświadomości. Stan theta jest sprzyjający dla regeneracji organizmu i produkcji neuroprzekaźników takich jak endorfiny, serotonina i dopamina. 

Umiejętność świadomego wywoływania stanu theta pozwala na głęboki relaks, działa inspirująco i pobudza kreatywne myślenie. 

Dźwiękowa sesja skutecznie pomaga w osiągnieciu takiego medytacyjnego stanu. Relaksacja synchronizuje półkule mózgowe co wpływa na poprawę koncentracji i odblokowanie twórczego potencjału.

Medytacja nie jest oddaleniem się od siebie ani ucieczką. W rzeczywistości jest to bycie całkowicie szczerym wobec siebie.                                                                         Kathleen McDonald

Misy kryształowe Meinl Sonic Energy zrobione z kwarcu o wysokiej czystości, w stroju 432 hz, to instrumenty odpowiednio dostrojone pod kątem częstotliwości terapeutycznych.

W przeciwieństwie do standardowego stroju 440 Hz, strój 432 Hz jest uważany za bardziej naturalny i harmonijny dla ludzkiego ucha. Częstotliwość ta zbliżona jest do tej, która występuje w przyrodzie, przez co lepiej oddziałuje na nasz mózg i ciało. Muzyka strojona w 432 Hz jest uważana za bardziej relaksująca, uspokajającą, naturalnie harmonijną, bliższą naturze. 

Sesja taka (indywidualna lub grupowa) składa się z kilku etapów: 

 1. Początek – rozpoczynamy wygodnym ułożeniem się na macie i otuleniem kocami (często temperatura ciała obniża się podczas relaksacji), dlatego przyjdź w wygodnym stroju. Możesz zabrać swój ulubiony koc lub poduszkę. Sesję indywidualną rozpoczynamy dodatkowo od rozmowy. Wszystko z czym przychodzisz jest dobre: intencja/problem, który wymaga uwagi/ pytanie/ lub po prostu potrzeba głębokiego relaksu i wyciszenia. 
 2. Wprowadzenie do medytacji i relaksu – z uważnością obserwujemy swój oddech, aby rozluźnić ciało i być w Tu i Teraz.
 3. Relaksacja – etap, w którym oddech uspokaja się, pojawia się wewnętrzny spokój i głębokie odprężenie. Mogą pojawić się obrazy, wspomnienia, emocje, odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie lub sen.
 4. Zakończenie – powolne wybudzenie. Dodatkowo na sesji indywidualnej jest omówienie tego co się podczas niej pojawiło. Na sesji grupowej uczestnicy również mogą podzielić się swoimi doznaniami i wrażeniami.
Podczas sesji mogą pojawić się różne objawy:
– uczucie gorąca lub zimna,
– śmiech/ płacz
– sen
Puszczanie napięć i nadmierna analiza umysłu, mogą również powodować różne uczucia podczas sesji. 
Przeciwskazania do uczestnictwa w sesji dźwiękowej:
– rozrusznik serca
– choroby psychiczne 
– przyjmowanie środków psychotropowych
– ciąża
– epilepsja
– bycie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 

Dźwięk ma ogromny wpływ na ludzki organizm, oddziałuje na niego na wiele sposobów. Muzyka i śpiew towarzyszą ludzkości od zarania dziejów i w każdej kulturze. Dźwięk może wywoływać emocje, wpływać na nastrój i zdrowie. Tak jak długotrwałe narażenie na hałas lub niekorzystne dźwięki może prowadzić do problemów ze słuchem, stresu, rozdrażnienia, bezsenności i innych zdrowotnych problemów, tak relaksujące dźwięki mogą pomóc w redukcji stresu, uspokojeniu emocji, poprawie snu i poprawie ogólnego stanu zdrowia. Dźwięk działa poprzez drgania i swobodnie przenika do płynów ustrojowych, tkanek, narządów oraz kości. Zastosowanie harmonijnych dźwięków, takich jak dźwięki mis i gongów, może przyczynić się do odprężenia umysłu, relaksu ciała i uspokojenia emocji.

Spotkanie z muzyką relaksacyjną i brzmieniem instrumentów z grupy idiofonów: mis kryształowych, tybetańskich i gongu to podróż w głąb siebie. Tam możesz znaleźć odpowiedź na dawno nurtujące Cię pytania. 

Podróż ta zaowocuje:

 1. Zmniejszeniem napięcia i stresu
 2. Wyciszeniem
 3. Poprawą jakości snu, co jest kluczowe dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.
 4. Uspokojeniem emocji, co wpływa na równowagę emocjonalną.
 5. Poprawą koncentracji i kreatywności, co jest korzystne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.
 6. Spowolnieniu oddechu, co jest kluczowe przy osiąganiu wyciszenia i spokoju.
 7. Zatrzymaniu gonitwy myśli 
 8. Zrelaksowaniu i zharmonizowaniu umysły i ciała
 9. Poczucia siebie na głębszym poziomie, przez co możesz otrzymać odpowiedzi na dawno nurtujące Cię pytania.
 10. Poprawą pamięci.
 11. Wzmocnieniem uważności.
 12. Uwolnienie się od tego, co już Ci nie służy,

 W czasie takiej sesji relaksacyjnej mogą pojawić się wspomnienia, emocje i ważne jest, aby ich nie trzymać, ale pozwolić sobie je przeżyć i puścić…

Dźwięk ten i jego wibracje zmieniają częstotliwość fal mózgowych. Fale te są klasyfikowane według częstotliwości: gamma, beta, alpha, theta i delta. 

Fale beta są emitowane podczas czynności takich jak analizowanie i przetwarzanie informacji, są niezbędne dla logicznego myślenia. Sprzyjają skupieniu i przeżywaniu emocji.  Zbyt wiele fal beta może skutkować odczuwaniem lęku i stresu. (częstotliwość 12-33 hz)  

Fale alpha są emitowane podczas czujnego i głębokiego relaksu. Sprzyjają kreatywności, przynoszą inspirację. Zbyt mała ilość emitowanych fal alfa powoduje obniżenie nastroju i braku motywacji.   (7-12hz)

Fale theta (4-8 hz) – spokój i kreatywność. Są emitowane podczas snu, medytacji, marzeń sennych i dostępu do podświadomości. Stan theta jest sprzyjający dla regeneracji organizmu i produkcji neuroprzekaźników takich jak endorfiny, serotonina i dopamina. 

Umiejętność świadomego wywoływania stanu theta pozwala na głęboki relaks, działa inspirująco i pobudza kreatywne myślenie. 

Dźwiękowa sesja skutecznie pomaga w osiągnieciu takiego medytacyjnego stanu. Relaksacja synchronizuje półkule mózgowe co wpływa na poprawę koncentracji i odblokowanie twórczego potencjału.

Medytacja nie jest oddaleniem się od siebie ani ucieczką. W rzeczywistości jest to bycie całkowicie szczerym wobec siebie.                                                                         Kathleen McDonald

Misy kryształowe Meinl Sonic Energy zrobione z kwarcu o wysokiej czystości, w stroju 432 hz, to instrumenty odpowiednio dostrojone pod kątem częstotliwości terapeutycznych.

W przeciwieństwie do standardowego stroju 440 Hz, strój 432 Hz jest uważany za bardziej naturalny i harmonijny dla ludzkiego ucha. Częstotliwość ta zbliżona jest do tej, która występuje w przyrodzie, przez co lepiej oddziałuje na nasz mózg i ciało. Muzyka strojona w 432 Hz jest uważana za bardziej relaksująca, uspokajającą, naturalnie harmonijną, bliższą naturze. 

Sesja taka (indywidualna lub grupowa) składa się z kilku etapów: 

 1. Początek – rozpoczynamy wygodnym ułożeniem się na macie i otuleniem kocami (często temperatura ciała obniża się podczas relaksacji), dlatego przyjdź w wygodnym stroju. Możesz zabrać swój ulubiony koc lub poduszkę. Sesję indywidualną rozpoczynamy dodatkowo od rozmowy. Wszystko z czym przychodzisz jest dobre: intencja/problem, który wymaga uwagi/ pytanie/ lub po prostu potrzeba głębokiego relaksu i wyciszenia. 
 2. Wprowadzenie do medytacji i relaksu – z uważnością obserwujemy swój oddech, aby rozluźnić ciało i być w Tu i Teraz.
 3. Relaksacja – etap, w którym oddech uspokaja się, pojawia się wewnętrzny spokój i głębokie odprężenie. Mogą pojawić się obrazy, wspomnienia, emocje, odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie lub sen.
 4. Zakończenie – powolne wybudzenie. Dodatkowo na sesji indywidualnej jest omówienie tego co się podczas niej pojawiło. Na sesji grupowej uczestnicy również mogą podzielić się swoimi doznaniami i wrażeniami.
Podczas sesji mogą pojawić się różne objawy:
– uczucie gorąca lub zimna,
– śmiech/ płacz
– sen
Puszczanie napięć i nadmierna analiza umysłu, mogą również powodować różne uczucia podczas sesji. 
Przeciwskazania do uczestnictwa w sesji dźwiękowej:
– rozrusznik serca
– choroby psychiczne 
– przyjmowanie środków psychotropowych
– ciąża
– epilepsja
– bycie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
 

Sesja indywidualna

Indywidualna sesja dźwiękowa to czas tylko dla Ciebie. Skupienie całej energii i uważności na Twoich indywidualnych:

 • potrzebach
 • intencji, z którą chcesz pracować,
 • pytaniu lub problemie który chcesz rozwiązać. 

Sesja grupowa

Bardzo kameralny charakter spotkania (do 5 osób) ma decydujące znaczenia na wyjątkowość i atmosferę tej sesji.